-A | +A


Monitorowanie to przede wszystkim:

  • 24 godzinny nadzór nad obiektem wyposażonym w instalację alarmową i odpowiednia reakcja na przychodzące z niego sygnały,
  • w przypadku włamania lub napadu natychmiastowy przyjazd grupy interwencyjnej oraz ochrona mienia i osób.


Lokalne systemy alarmowe włączane są do centrum monitorowania alarmów firmy Altest całodobowo obsługiwanego przez:

  • dyżurnych stacji monitorującej,
  • grupy interwencyjne,
  • serwis systemów alarmowych.


Do świadczenia powyższych usług firma posiada:

  • stacje monitorowania po łączach telefonicznych i GSM,
  • stacje monitorowania droga radiową (typu ON-LINE),
  • stację monitorowania obiektów ruchomych z wykorzystaniem telefonii GSM,
  • własne sieci radiowe,
  • samochody interwencyjne wyposażone w środki łączności radiowej i telefonicznej,
  • umundurowanych pracowników ochrony wyposażonych w niezbędne przysługujące środki przymusu i ochrony osobistej.


Koordynator, dyżurni stacji i pracownicy grup interwencyjnych posiadają licencje pracownika ochrony fizycznej. Jako nowy zakres usług firma wdrożyła system satelitarnego śledzenia pojazdów Space Guard wykorzystujący najnowsze technologie w dziedzinie zabezpieczenia i nadzoru pojazdów samochodowych. System przeznaczony jest do ciągłego nadzorowania i zarządzania obiektami ruchomymi oraz umożliwia:

  • ochronę samochodów przed kradzieżą i uprowadzeniem,
  • monitoring pojazdów służbowych,
  • kontrolę pracy kierowców z możliwością rozliczania kosztów.

 

Wprowadzamy pierwszy w Polsce system komputerowego zarządzania załogami Grup Interwencyjnych.

Innowacyjność naszego systemu polega na tym, że komputerowe centrum łączności CMA Altest, wysyła automatycznie informacje o alarmie do pojazdu Grup Interwencyjnych, która auktualnie znajduje sie najbliżej danego obiektu. Załoga Grupy Interwencyjnej jest połączona z satelitarnym systemem GPS. System ten umożliwia automatyczne wyznaczanie najszybszej możliwej trasy dojazdu do Państwa obiektu.